золота осінь

«Золота осінь» – твір-опис природи за картиною Ф. Манайла

Пропонуємо Вашій увазі твір-опис природи за картиною Ф. Манайла «Золота осінь».

Федір Манайло – український художник, який народився та проживав на Закарпатті. На своїх картинах він відображав красу Карпат та місцеві поселення з їхніми звичаями, традиціями, фольклором.

Опис картини Федора Манайла «Золота осінь» допоможе написати власний твір. Ви можете взяти наш за основу.

План

  1. Осінь – чарівна пора року.
  2. Гірська річка.
  3. Білокорі берізки.
  4. Сільські хатинки.
  5. Карпатські гори.
  6. Почуття та враження.
золота осінь

Осінь – це пора року, яку люблять оспівувати поети та відображати на своїх полотнах художники. Адже це чарівна пора, коли вся природа за короткий проміжок часу змінює свій різнокольоровий одяг зелених відтінків на жовтогарячі, вогненно-золоті, багряні, помаранчеві та червоні. Так приємно милуватися осінніми краєвидами, вони надихають та зачаровують, дарують відчуття спокою.

На картині Федора Манайла «Золота осінь» зображений могутній осінній ліс, галявина та невелике поселення. Я думаю, що автор показав красу ранньої осені, оскільки частина дерев ще зелені. Похмуро, небо вкрите хмарами, йде дощ. По деревам видно, що немає вітру, адже ні гілля, ні стовбури не нахилені. На вулиці тихо та спокійно. Повітря прохолодне та вологе.

На передньому плані картини бачимо невеличку річку, яка, очевидно, стікає з гір. Вона звивається по долині, немов змія. Вода чиста та спокійна, у ній відображається хмарне небо і жодної хвилі. Тече річка крізь сонні береги, позолочені фарбами осені-чарівниці. Вода у ній дуже холодна, як у всіх гірських річках. Але це не заважає струнким білокорим берізкам, які про щось перешіптуються між собою. Поруч із ними ростуть багряні кущі, які підслуховують розмову берізок та щось також тихенько шепочуть. Листя на березах яскраво жовте, воно вже починає опадати. Ті листочки, які потрапляють у річку, плавають по ній, немов кораблики.

Читайте також: Загадки про жовтень для дітей з відповідями

На задньому плані картини видніються сільські хатинки. Це невеличке гірське село сховалося серед могутніх дерев та кущів. На тлі осінніх барв хатинки теж здаються багряно-червоними та доповнюють казковий пейзаж.

За високими, могутніми деревами височіють карпатські гори, які захищають це чудове місце від холодних вітрів. На схилах гір вже лежить сніг і нагадує про наближення зими. Карпатські гори – окремий, величний світ, де кожен камінь або вершина має свою душу та історію.

На полотні переважають теплі кольори, тому вона одночасно відображає свято краси та прощання. Воно рясніє яскравими осінніми барвами і дарує можливість насолоджуватися прекрасним. І в той же час нагадує, що ця краса короткотривала, незабаром почнеться листопад, все навкруг стане сірим, сумним, монотонним.

Читайте також: Вірші про жовтень для дітей – гарні та милозвучні

Коли дивишся на картину Ф. Манайла «Золота осінь», проймаєшся почуттям любові до рідної природи та навчаєшся помічати прекрасне в дрібницях.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я даю згоду на обробку особистих даних та приймаю політику конфіденційності.