Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати пластилін для дитини, які бувають його види та який пластилін краще купити.
Діти люблять ліпити з пластиліну, але батьки мають подбати про вибір якісного матеріалу.
Заняття ліпленням не тільки цікаве, але й дуже корисне. Воно сприяє розвитку дрібної моторики рук, а це пришвидшує розвиток мислення, уваги, уяви, мови вашого малюка.
У процесі ліплення, формуючи з пластиліну різноманітні фігурки, маля розминає його руками, і цим самим масажує свої пальчики, у яких знаходиться велика кількість нервових закінчень, які впливають роботу мозку і всієї нервової системи. Тобто ліплення позитивно впливає на здоров’я та розвиток дитини, а також сприяє формуванню творчого мислення, фантазії та інтелекту.
Творчі діти мають гарно розвинений художній смак, відрізняються старанністю і терпінням. Вони постійно тренують пам’ять, просторову уяву. Тому батьки мають підтримувати малюків та розвивати ці якості.
У цій статті ми зупинимось на тому, які види пластиліну бувають, як вибрати безпечний пластилін для дитини. Адже з цим матеріалом для творчості діти працюють і вдома, і на заняттях в дитячому садку, і в початкових класах школи.
Який буває пластилін? Як вибрати пластилін для дитини?
Звичайний класичний пластилін
Він, як правило, продається в картонній упаковці і має форму прямокутних ребристих брусків. Досить м’який, дозволяє ліпити будь-які фігурки і змішувати кольори. При ліпленні не застигає, тому дитина при бажанні без проблем може коригувати власний виріб або переробляти з нього щось зовсім інше. Класичний пластилін можна використовувати досить довго. Серед недоліків цього матеріалу можна виділити незначну пластичність, через що матеріал не підходить дітям до трьох років, яким важко розминати тверді бруски.
Восковий пластилін
Підходить для дітей від року. До його складу входить віск, що значно підвищує пластичність. Навіть у руках маленьких діточок пластилін легко розминається, а окремі шматочки без зусиль зчіплюються між собою. Якщо це пластилін відомого бренду, то він цілком безпечний, не містить шкідливих домішок та токсичних речовин.
Повітряний пластилін
Повітряний пластилін на дотик більш легкий. Він не потребує нагрівання та тривалого розминання. Має велику палітру яскравих кольорів, не липне до рук, приємно пахне, не забруднює поверхні, легко приймає потрібну форму і швидко застигає.
Кульковий, або зернистий пластилін
Складається з безлічі дрібних кульок, тому не схожий на звичайний матеріал для ліплення. Він досить пластичний, однак при створенні фігурок не перетворюється в єдину масу. Кульки склеюються між собою, завдяки спеціальному складу. Він нетоксичний, тому безпечний для дітей, не забруднює одяг і не фарбує шкіру. Дітям подобається форма пластиліну. Дрібні кульки приємні на дотик, та ще й масажують пальчики.
Пластилін відноситься до застигаючих видів, для висихання йому потрібно приблизно добу. За цей час виліплені з пластиліну фігурки твердіють.
Тісто для ліплення або PLAY-DOH
Такий матеріал для ліплення подобається найменшим діткам. Тісто дуже м’яке і еластичне. Не потрібно докладати особливих зусиль, щоб зліпити з нього фігурку. Однак варто мати на увазі, що тісто служить не довго. В процесі ліплення окремі шматочки можуть підсихати, а на відкритому повітрі створені з тіста фігурки застигають повністю. Тому не забувайте герметично закривати баночки, щоб тісто довше радувало дитину.
Рідкий пластилін
Призначений для дітей з 6 років. За допомогою шприца-пістолета і змінних картриджів можна декорувати речі малюючи ним різні візерунки. Зазвичай в набори такого пластиліну входять шаблони для декорування. Робота, виконана з такого пластиліну, як правило, сохне протягом доби.
Стрибучий пластилін
По виду і консистенції чимось нагадує жувальну гумку. Приємний на дотик. Володіє такими ж пластичними властивостями як і жуйка для рук. Його легко можна розтягнути, він практично не рветься. Зберігати його потрібно в тому контейнері в якому він продається, інакше він може прилипнути до поверхні, на якій його залишать.
Плаваючий пластилін
Дуже легкий, завдяки чому тримається на воді. Дитину можна зацікавити тим, що із зліпленими власноруч фігурками можна купатися.
Глина
Це матеріал, який бруднить руки та все навколо, і являється не надто пластичним, але він є повністю натуральним. З глиною подобається працювати маленьким дітям. Головна її перевага – виліплені з глини фігурки можна обпекти в печі, зробивши їх дуже міцними та довговічними.
Скульптурний пластилін
Відноситься до професійних матеріалів. Його використовують у художніх школах для створення скульптур. За його допомогою можна відтворити найдрібніші деталі, зробивши з пластиліну фігурки виразними та чіткими.
Як вибрати пластилін для дитини
• Пластилін не повинен бути твердий, щоб дитина своїми маленькими ручками змогла легко розім’яти його та ліпити.
• Якісний пластилін повинен легко з’єднуватися один з одним навіть дрібними шматочками і не повинен розшаровуватися.
• Хороший пластилін при ліпленні не повинен фарбувати дитині руки, залишатися на руках, не повинен бруднити меблі або одяг. Перевірити це просто – з силою проведіть пальцем по пластиліну і якщо у Вас на руках залишився слід, значить пластилін зроблений з неякісних матеріалів.
• Зверніть увагу на кольори. Вони мають бути яскраві, це більше зацікавить дитину, до того ж діти часто люблять змішувати пластилін, тому надавайте перевагу пластиліну, який при змішуванні утворює нові відтінки.
• Пластилін повинен бути пластичним, щоб дитина могла ліпити тонкі і дрібні деталі. Перевірити це просто – зігніть пластилін, він повинен легко гнутися. Якщо в місці вигину з’явилася тріщина то такий пластилін не пластичний.
• У пластиліну не має бути різкого неприємного запаху.
• На упаковці повинні бути вказані основні застереження, інформація про виробника та склад. А також інформація про нетоксичність.
• При покупці пластиліну обов’язково звертайте увагу на рекомендований вік. Він вказується не випадково. Як вже говорилося вище, найменшим легше освоювати ази ліплення з тіста.
Читайте також: Вправи та ігри для зняття стресу, тривоги, паніки у дітей
Тепер ви знаєте, як вибрати пластилін для дитини, який пластилін краще. Якщо можете доповнити статтю, або надати свої поради, пишіть у коментарях.