Ігри та конкурси на День народження дитини 10 років може організувати кожен, головне, щоб співпали бажання та можливості.
День народження дитини – одне з найочікуваніших свят для всієї сім’ї. Це веселий, радісний день. Більшість дітей чекають на це свято з нетерпінням. Разом із приємною метушнею, для батьків воно приносить чимало клопоту.
Адже перед ними стоїть завдання продумати сценарій, визначитися із місцем проведення (кафе, дитячий клуб, вдома чи на природі), оформити зал, галявину, або кімнату у відповідному стилі, скласти меню, замовити, або приготувати частування, організувати ігри, конкурси, різноманітні розваги.
Чого діти чекають від цього свята?
Частуваннями їх не здивуєш, красивою фотосесією також, вони в першу чергу чекають веселощів та незабутніх емоцій.
На дитячому святі не обійтися без розваг, ігор та конкурсів. Саме вони є запорукою гарного настрою іменинника та його друзів.
Ігри та конкурси на День народження дитини 10 років
Гра «Земля, вода, повітря і вогонь»
Приготуйте невеликий м’яч. Грати можуть 5-10 осіб. Виберіть ведучого, якому вручіть м’яч. Інші гравці шикуються в лінію на відстані 3-4 кроків від ведучого, який розвертається обличчям до учасників. Ведучий кидає м’яч кожному гравцеві на свій вибір і одночасно вимовляє одне з чотирьох слів: «повітря», «земля», «вода» або «вогонь». Якщо ведучий сказав слово «земля», то гравець повинен зловити м’яч, швидко кинути його ведучому, назвавши при цьому тварину, що живе на суші. Якщо ведучий сказав «вода», то гравець повинен зловити м’яч і кинути його ведучому, назвавши яку-небудь рибу або інша тварину, чия рідна стихія – вода. Якщо ведучий каже слово «повітря», то завдання гравця – швидко кинути м’яч ведучому, назвавши при цьому якого-небудь птаха. Якщо ж ведучий говорить «вогонь», то гравець не повинен ловити м’яч. Йому слід швидко повернутися спиною до ведучого. Якщо ж гравець за інерцією впіймає м’яч, буде вважатися, що він «обпікся». Тоді він вибуває з гри, або, наприклад, стоїть з піднятими вгору руками до тих пір, поки ведучий знову не кине йому м’яч, давши можливість повернутися у гру. Те ж саме відноситься і до ситуації, коли гравець скаже назву тварини, яка вже було сказано раніше.
Гра «Спробуй вгадати»
Вибираємо учасника. Йому на спину кріпимо листочок з будь-яким словом (наприклад, холодильник). Він не знає що у нього на спині за слово, тому задає іншим дітям питання, а вони кажуть «так» або «ні» (наприклад: цей предмет є в будинку? – так, він їстівний – ні, він прямокутної форми – так і т. д. ) поки не відгадає, що це за слово.
Конкурс на День народження дитини 10 років «Морський ланцюг»
Учасникам даємо по коробці скріпок. За сигналом ведучого вони починають з допомогою скріпок робити ланцюг. Гра іде на час – десь 1-2 хвилини. Хто зробить довший ланцюг, той і переможе.
Гра «Знайди своїх»
Перед початком гри готуємо листочки з назвами тварин. Кожна назва має бути в подвійному екземплярі. Всі листочки складаємо у мішок і перемішуємо. Учасники по черзі дістають по одному листочку і, зображуючи мімікою, звуками, рухами зазначену тварину, намагаються знайти свою пару: верблюд шукає верблюда, слон – слона, мавпа — мавпу і т. д.
Конкурс «Встигни підібрати»
У руки гравцеві даємо м’яч, а ззаду нього складаємо 8-10 тенісних м’ячів. Завдання гравця – підкинути м’яч вгору, поки він знаходиться в повітрі, підібрати якомога більше тенісних м’ячів, після чого зловити великий м’яч. Хто з учасників підбере більше м’ячів, той і переможе.
Гра «Валіза»
Учасники стають в коло. Перший говорить: «Я лечу на безлюдний острів, візьму з собою сірники». Наступний повторює фразу, додаючи у «валізу» свій предмет, наприклад: «Я лечу на безлюдний острів, візьму з собою сірники, бінокль». Третьому треба перерахувати все і назвати свій варіант. Хто «не доніс валізу» (не запам`ятав послідовність), вибуває з гри.
Гра «Кайдани»
Діти діляться на дві команди, стають в лінію, одна навпроти іншої на відстані 10 кроків, і тримаються за руки. Одна з команд починає гру та кричить: «Кайдани, кайдани, розкуйте нас». Друга відповідає: «Кого?» «Брата (сестру) мого» – відповідають у першій. «Як кликати?» – запитують учасники другої команди. Суперник називає ім’я, цей гравець біжить, його задача розбити руки. Якщо вдалося розбити кайдани, то забирають одного з учасників, якому розбили руки в свою команду. Якщо не вдалося, хід переходить до суперників, а учасник, який біг, залишається в команді суперників.
Гра «Згадай пісню»
Визначаєте два кордони. У центрі стає ведучий, який називає будь-яку букву. Завдання гравців перейти за протилежну межу, назвавши пісню, що починається на задану букву. Наприклад, на букву «О» гравець співає пісню «Ой, у лузі червона калина». Ведучий пропускає тих учасників, які вірно називають пісні і намагається затримати інших учасників, які в свою чергу можуть спробувати перебігти за протилежну межу. Щоб урізноманітнити завдання, називати можна казкових героїв, фільми, акторів, артистів, літературні твори, міста, річки і т. п.
Гра «Один зайвий»
По колу ставимо стільці. Їх має бути на один менше, ніж учасників. Поки звучить музика, гравці бігають навколо стільців. Як тільки вона стихне, діти повинні зайняти місця. Хто залишився без стільця, вибуває з гри, а один стілець прибираємо.
Конкурс на День народження дитини 10 років «Сороконіжка»
Гравці діляться на команди, стають один за одним, затискаючи між собою кульки. Завдання команд-сороконіжок – дійти до фінішу і повернутися назад. Переможцем стає команда, що не розпалася.
Конкурс «Веселий пазл»
Кожному учаснику, або команді роздаємо по коробці з пазлом. За сигналом «почали» діти приступають до збирання пазла. Хто швидше збере, той і перемагає.
Гра «Останній герой»
Обираємо 6 гравців, які стають у коло і перекидають один одному м’ячик. Якщо хтось не зміг його піймати, то гравець, який кидав м’яч, «забирає» у штрафника на вибір якусь частину тіла. Наприклад, ногу (гравець продовжує грати, стоячи на одній нозі), руку (потрібно ловити м’яч тільки однією рукою), око (його закривають), рот (не розмовляти). Той, хто більше не може ловити м’яч (наприклад, не встояв на одній нозі або не спіймав м’яч однією рукою), залишає коло. Останній гравець оголошується переможцем.
Гра «Найкращі друзі»
Під музику всі учасники розходяться по колу, у той момент, коли музика зупиниться ведучий називає цифру, за якою учасники повинні розбитися на групи (наприклад, якщо це цифра «чотири», то учасники повинні зібратися в групи по чотири чоловіка), взявшись за руки або обнявшись. Хто не ввійшов ні в одну групу, вибуває з участі у грі.
Гра «Крабик»
Діти діляться на 2 команди. Два перших учасники присідають, розставляють руки в сторони і пересуваються боком, приставними кроками. Необхідно дістатися до фінішу, наприклад, кеглі, обійти її, повернутися на старт і передати естафету наступному учаснику. Перемагає команда, у якій всі учасники першими обійдуть всі кеглі.
Ось такі ігри та конкурси на День народження дитини 10 років можна організувати. Веселого вам свята!
Вау! Гра один зайвий ще називається стільчики.
Так, ця гра ще відома, як “Стільчики”.