Сьогодні поговоримо про те, як використовується горобина від геморою. Це дешевий, простий та дієвий народний метод лікування геморою.
Ще з давніх-давен для лікування багатьох хвороб використовуються дари природи – різноманітні препарати, які виготовляються з лікарських рослин своїми руками. Один із прикладів успішного використання плодів рослин – горобина від геморою, захворювання, яке важко піддається лікуванню.
Лікувальний ефект препаратів на основі горобини пояснюється її значним впливом на причини і симптоми захворювання:
• вона діє, як м’яке проносне, допомагає уникнути запорів, що провокують запалення гемороїдальних вен;
• характеризується кровоспинною функцією, попереджає появу гемороїдальних кровотеч;
• вітаміни та мікроелементи, що містяться в плодах горобини, тонізують венозні стінки, попереджають їх стоншення та розтягнення.
Як використовується горобина від геморою?
Компрес із ягід горобини від геморою
Набряк, запалення та біль при геморої знімає компрес у вигляді кашки з ягід горобини. Для його приготування ягоди потрібно добре вимити та перетерти.
Читайте також: Алергія восени: чому виникає, чому загострюється

Сік горобини при геморої
При лікуванні геморою найбільш корисний сік, віджатий з свіжих, стиглих плодів горобини. Вживання цього продукту дозволяє позбутися від хвороби на початкових стадіях, попередити загострення та ускладнення. При перших симптомах хвороби потрібно пити сік свіжої червоної горобини, розділивши 100 мл на три прийоми протягом дня. Якщо Вам здається, що сік дуже гіркий, можна додати в нього мед чи цукор, а також запивати невеликою кількістю води. Щоб приготувати сік із червоної горобини потрібно ягоди добре вимити та перетерти блендером. А потім віджати сік. Зберігати його рекомендуємо в прохолодному приміщенні, або краще готувати завжди свіжий.
Також для приготування соку можна використовувати інший рецепт. Вам знадобиться:
• 500 грамів цукру;
• кілограм свіжих ягід червоної горобини;
• літр води.
Сік горобини готуємо так:
• Плоди добре промиваємо, поміщаємо в каструлю, заливаємо водою і ставимо на невеликий вогонь.
• Доводимо до кипіння. Знімаємо з вогню і чекаємо, коли вміст охолоне.
• Ягоди перетираємо крізь сито, або за допомогою блендера. До отриманої маси додаємо цукор і воду, все перемішуємо і знову ставимо на вогонь.
• Доводимо масу до кипіння, постійно помішуючи. Знімаємо з вогню, охолоджуємо і проціджуємо.
• Приготований сік зберігаємо в прохолодному місці.
Використовувати можна, як свіжі ягоди, так і заморожені. Перед приготуванням замороженій горобині потрібно дати відтанути при кімнатній температурі.
Сік горобини при геморої вживаємо по 50 мл 2 рази на день.
Сік з ягід горобини при геморої можна замінити настоянкою, яка готується довше, проте більш тривалий час зберігає свої властивості.
Читайте також: Як зміцнити імунітет, щоб не захворіти на грип цього сезону

Спиртові настоянки і настої на горобині від геморою
Горобиновий настій
Чайну ложку ягід заливаємо склянкою окропу, накриваємо і чекаємо, поки рідина повністю не охолоне. Настій приймаємо по 100 мл двічі на день. Настій можна застосовувати також зовнішньо у вигляді компресів при зовнішніх гемороїдальних вузлах.
Спиртова настоянка горобини
Беремо ягоди горобини і горілку в співвідношенні 1:10. Плоди заливаємо горілкою і даємо настоятися тиждень. При геморої приймаємо двічі в день по половині столової ложки перед їжею, запиваючи склянкою води.
Перевага настоїв або настоянок настоїв полягає в тому, що для їх приготування можна використовувати висушені плоди.
Кора горобини від геморою
Кору дерева необхідно заготовляти наприкінці весни, на початку літа. Сировину висушуємо та подрібнюємо. Така сировина в щільно закритій тарі зберігає свої корисні властивості до 5 років.
З кори горобини при геморої готують настій, який потрібно використовувати зовнішньо у вигляді примочок. Настій готуємо наступним чином: 5 столових ложок подрібненої кори заливаємо 0,5 л окропу і настоюємо 4-5 днів. Перед використанням настій розводимо водою в два рази.