Сьогодні поговоримо про те, чому виникає алергія восени.
Традиційно періодом алергії вважається весна, але алергічні реакції можуть виникати і восени (з кінця серпня до листопада). Причому осінні подразники практично не відрізняються від весняних та літніх – це плісневі спори та пилок рослин.
Інколи тепла погода в осінній період провокує повторне запилення багатьох трав, наприклад, полину, а похолодання та дощі викликають обпадання листя, що сприяє розмноженню плісневих грибків.
Важливо відмітити, що, справлятися з алергією восени складніше, ніж навесні. Чому так? Є декілька причин:
• Загострення маскуються під простудні захворювання, ГРВІ та супроводжуються схожими симптомами.
• Простудні хвороби та ГРВІ роблять людей, схильних до алергії, більше уразливими, адже через запалені слизові оболонки алергенам простіше проникати в організм.
Як відрізнити алергію восени від інших захворювань?
Осінь – це період, коли простудні захворювання, грип, ГРВІ зустрічаються все частіше і частіше. А ознаки, що виникають у хворих людей, дуже схожі: пацієнтів турбують нежить, чхання, кашель. У цьому випадку важливо звертати увагу і на інші симптоми, які дозволять відрізнити застуду, грип, ГРВІ від алергії. При застуді виділення з носа, як правило, стають густими, жовтуватого або зеленуватого відтінку, тоді як при алергії вони тривалий період залишаються прозорими. Крім того, при алергічних реакціях з’являються і такі ознаки:
• почервоніння очей;
• свербіж в носі;
• сльозотеча;
• свербіж у горлі.
Їх зазвичай не буває при перших симптомах простуди.
Ще одна відмінність алергії – її тривалість. Симптоми простуди часто проходять протягом тижня-двох, а алергія може мучити хворого набагато довше. І частіше всього саме тривалий перебіг хвороби стає приводом для звернення до лікаря. Тільки після цього під час огляду лікаря з’ясовується, що чхання, нежить і почервоніння очей – це ознаки алергії, а не ГРВІ.
На що може бути алергія восени?
Найчастіше алергія восени пов’язана з цвітінням амброзії, оскільки пилок цієї трави вважається досить потужним алергеном. Проживання в регіоні, де росте амброзія, може спричинити загострення алергії восени.
Які основні причини осінньої алергії:
- Пилок амброзії. Ця рослина починає цвісти з кінця літа, виділяючи велику кількість пилку до початку або середини листопада.
- Інші алергенні рослини. В Україні більшість алергенних рослин закінчують цвітіння аж у вересні-жовтні. До таких рослин можна віднести: полин, хризантема, просо, лобода, кропива, айстра, жоржина.
- Спори цвілі. Ні для кого не секрет, що з настанням осені стрімко підвищується вологість, а це створює ідеальні умови для росту цвілі як на вулиці, так і в приміщеннях. Зверніть увагу, що спори цвілі можуть поширюватися через повітря і зберігатися аж до перших заморозків, спричиняючи алергічні реакції до початку зими.
- Домашній пил. Восени, з настанням холодів, люди більше часу проводять в приміщеннях, тому збільшується ймовірність контакту із домашнім пилом. Він містить мікроскопічні частинки, включно з пиловими кліщами, які можуть привести до алергії.
- Тварини. Загостритися восени може алергія на домашніх тварин, оскільки люди більше часу проводять вдома, в зачинених приміщеннях. Слина, шерсть та шкіра домашніх тварин можуть містити алергени.
Нажаль, люди, що страждають від алергії на пилових кліщів можуть відчувати її симптоми протягом року, але загострюються вони, як правило, восени та навесні.
Лікування при алергії повинен призначати лікар. Дуже важливо не лише купірувати симптоми – з цим чудово справляються антигістамінні препарати, але зрозуміти, що саме викликало алергічну реакцію. Для цього лікар призначає спеціальні тести. Зверніть увагу, що при алергії не варто гуляти в осінньому лісі, так як це збільшує шанс впливу алергенів.
Крім того, рекомендується переглянути раціон харчування, прибравши продукти, в яких можлива присутність слідів плісняви – сухофрукти, гриби, горіхи, тощо. При алергії на полин і амброзію краще не вживати мед, кавун, диню, цитрусові, халву, рослинну олію.
Читайте також: Як зміцнити імунітет, щоб не захворіти на грип цього сезону